Osvobozený od škodlivých látek pro zdraví matky a dítěte

Nic pro nás není důležitější než zdraví a bezpečnost vaší rodiny. Nepřítomnost škodlivých látek ve VŠECH použitých výplní, povlaků a materiálů a stoprocentní bezpečnost jsou vždy naší nejvyšší prioritou.

Všechny kojenecké a těhotenské polštáře Theraline s perlovou výplní mají od roku 1998 štítek Toxproof® od TÜV Rheinland. Tato certifikace pro kojící polštáře neobsahující znečišťující látky byla vyvinuta ve spolupráci s Theraline. Poskytuje vám jistotu, že kupujete produkt, který je zaručeně zdravý. 

Důvěra v naše zkušenosti: Jako první dodavatel ošetřovatelských polštářů jsme začali v roce 1993 s propracovanou úpravou našich polštářů proti odpařování styrenu a od té doby neustále vyvíjíme naše know-how v této oblasti.

Nejpřísnější kritéria pro vaši bezpečnost

Výrobky s certifikátem Toxproof® musí splňovat nejpřísnější kritéria TÜV Rheinland:

 

  • Odpařování styrenu a dalších těkavých látek již nelze měřit.
  • Tikající tkanina splňuje přísná kritéria Toxproof® TÜV Rheinland pro textilie pro batolata. Za tímto účelem je neškodnost prokázána s ohledem na následující kritéria: 

Pesticidy

Těžké kovy

formaldehyd

Herbicidy

Odolnost vůči potu a slinám

  • Pravidelné, neohlášené kontroly a namátkové kontroly z obchodu vám zaručují trvalé dodržování kritérií TOXPROOF®.

Ošetřovatelský polštář s oceněním Öko-Test

Kromě certifikátu Toxproof® od TÜV-Rheinland, který byl udělen všem ošetřovatelským polštářům Theraline v roce 1998, byl náš originální ošetřovatelský polštář Theraline s organickým potahem „fuchsia-cappuccino“ oceněn ÖKO-TESTem nejvyššího stupně „velmi dobrý“ v říjnu 2016 v kategorii „Aftermath“ vynikající. Již v září 2003 společnost ÖKO-TEST ocenila Original Theraline jako první perlový polštář EPS známkou „velmi dobrý“.

Obzvláště nás těší nejnovější ocenění za náš „velký“ polštář „fuchsiový cappuccino“. Ostatní „velké“ a „malé“ polštáře samozřejmě splňují také požadavky časopisu ÖKO-TEST – protože všechny polštáře jsou vyrobeny z velké části ze stejných materiálů. Takže i když si vyberete jiný polštář z naší nabídky: Můžete si být jisti, že kupujete všestranný „zdravý“ produkt.

Od roku 1993 používáme pro všechny produkty Theraline pouze netoxické materiály. Mikro jemná perleťová náplň je se speciální péčí očištěna od případných znečišťujících látek.

Důvěřujte svému nosu

Pokud vy, vaši přátelé nebo členové rodiny plánujete koupit zdravotní polštář a chcete mít jistotu, že pro své zdraví děláte to nejlepší, důvěřujte svému „dobrému nosu“ v pravém slova smyslu a jen si čichejte k různým polštářům. To, co voní špatně, nemůže být dobré pro vaše zdraví. Ujistěte se, že polštář podle vašeho výběru nese pečeť Toxproof® TÜV. 

Polštáře naplněné špatně ošetřeným nebo neošetřeným polystyrenem lze snadno poznat podle jejich nepříjemného zápachu: voní jako plast nebo někdy jako lepidlo. Podle našeho názoru se jedná o nesnesitelnou věc, před kterou opakovaně varují různé organizace na ochranu spotřebitele a časopis ÖKO-TEST.

Pokyny pro praní polštářů

Polštáře a vnější potahy, které jsou ze 100% bavlny lze prát na 60 ° C na jemné praní.
Polštáře ze směsi bavlny a polyesteru s náplní Thera-RHOMB lze prát až do 90 ° C.
Polštáře z elastanu a froté plyše lze prát na 40 ° C na jemné praní.
Polštáře z filamentové tkaniny lze prát na 30 ° C na jemné praní.
Polštáře se špaldovou a řepkovou náplní nelze prát.

Věnujte pozornost přiloženému štítku!

Tipy:

Alternativně, a zejména pokud je třeba odstranit jen několik skvrn, lze kojící polštáře vyčistit také ve vaně.

Pro praní ve vaně:

Opláchněte polštář horkou vodou ve vaně, napěňte ho, případně ošetřete skvrny, opláchněte a poté jemně osušte v bubnové sušičce.

Sušení bez sušičky

Alternativně a levně lze všechny polštáře Theraline sušit za slunečného dne také na ohřívači nebo na prádelní šňůře. Důležité! Znovu a znovu polštář protřepejte a začněte jej znovu používat, až když je úplně suchý.

Důležitá poznámka! Praní a sušení:

Perte a sušte pouze ve vaku na prádlo (bez sítě!). V pračkách a sušičkách, ve kterých se polštář může volně pohybovat. Únik náplně by bez ochranného vaku na prádlo mohl poškodit Vaši pračku a sušičku.

Místo vaku na prádlo (bez sítě) může vnější potah sloužit také jako ochrana proti úniku náplně během praní nebo sušení.

Před praním prosím vždy velmi pečlivě zapněte zip a zkontrolujte, zda v něm nejsou vady švů nebo díry.

Důležité : Nastavte Vaši pračku/sušičku pouze na nízké rychlosti otáček, jinak by se polštář mohl roztrhnout.

Varování : Může dojít k obarvení, zejména u nových obalů a silně barevných designů. Žádáme vás o pochopení, že za to vylučujeme odpovědnost. Při prvním praní, perte prosím potah zvlášť!

Varování : Pokud dojde k úniku náplně, dojde k poškození pračky nebo sušičky! Prát a sušit pouze ve vacích na prádlo a ve spotřebičích, ve kterých se polštář může volně pohybovat.

Vyloučení záruky : Výrobce nepřijímá žádnou odpovědnost za škody způsobené únikem výplňovým materiálem, který lze vysledovat zpět k praní bez vaku na prádlo nebo nedostatečné volnosti pohybu během procesu praní nebo sušení.

Upozornění : Unikající výplňový materiál může mít vliv na dýchací cesty. Polštář lze použít pouze s vnějším potahem Před praním si prosím přečtěte návod k použití.